plakat tb 2020XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2020 r.

W piątek, 8 maja, przypada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Zainaugurowany zostanie w tym dniu XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który w tym roku będzie przebiegał pod hasłem "Zasmakuj w bibliotece". Tydzień Bibliotek to święto wszystkich osób związanych z pracą w bibliotece. Zostało ono zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w 1985 roku. Akcja ma na celu promocję książki i czytelnictwa. Każdego roku z tej okazji, świnoujska biblioteka organizowała dla swoich Czytelników różnorodne przedsięwzięcia kulturalno–literackie, jednak szczególny czas w jakim się znaleźliśmy, uniemożliwił szerokie działania na tym polu. Proponujemy więc małą zabawę, każdy Czytelnik odwiedzający Wypożyczalnię dla Dorosłych w dniu 8 maja, na hasło "Tydzień Bibliotek" otrzyma malutką niespodziankę. Do zobaczenia w bibliotece. Proszę pamiętać o zasadach bezpieczeństwa!