Nowe godziny otwarcia Biblioteki Głównej (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 15) dla Czytelników (od 01.12.2020 r.):

Dział dla Dorosłych (wypożyczalnia, czytelnia, fonozbiory)
poniedziałek, środa, piątek, w godz. 9:00-17:00;  wtorek, czwartek - 11:00-19:00;

Dział dla Dzieci
poniedziałek - piątek, w godz. 9:00-17:00

W soboty biblioteka będzie nieczynna.

Filia Nr 4 przy ulicy Grunwaldzkiej 47 będzie czynna od czwartku 3 grudnia. Pozostałe filie biblioteczne będą czynne od dnia 1 grudnia w niezmienionych godzinach.

Uruchamiamy możliwość skorzystania w czytelni Biblioteki Głównej z nowego stanowiska komputerowego: do korzystania z cyfrowych publikacji naukowych w wypożyczalni międzybibliotecznej ACADEMICA.

Na zewnątrz (do domu) będzie udostępniana większość zbiorów czytelni: książek, czasopism, gier planszowych itp. (poza tzw. "regionaliami", które będą udostępniane wyłącznie na miejscu w placówkach); zasady wypożyczania materiałów bibliotecznych z czytelń: książki - 7 dni, czasopisma i gry - 3 dni;

Przypominamy także, iż we wszystkich placówkach bibliotecznych MBP obowiązkowe pozostają:
- osłona ust i nosa (maseczki lub przyłbice),
- dokładna dezynfekcja rąk,
- zachowanie odległości 2m.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie, dzwoniąc pod nr: 091-321-2592 lub pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.