KODUJ PRO A3

Dzięki wspólpracy z platformą Liga Niezwykłych Umysłów, oferujemy Naszym Czytelnikom możliwość skorzystania z darmowych lekcji programowania w językach Python oraz SQL w ramach pakietu Koduj_Pro. Wystarczy tylko posiadać konto w naszej bibliotece(posiadać kartę biblioteczną), założyć konto na LNU https://edukacja.lnu.org.pl/ oraz poprosić o dostęp i licencję mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., poprzez fb lub tel. 506 081 552.

W pakiecie Koduj_Pro, użytkownik otrzymuje dostęp na 21 dni do kursów:
Python Level 1:
Rozdziałów: 7
Lekcji: 169
Zakres zagadnień: zmienne, łańcuchy znaków i ich metody, typy danych, operatory arytmetyczne, funkcje, instrukcje warunkowe, operatory logiczne, pętle, sekwencje danych: łańcuchy, krotki, listy i operacje na sekwencjach, zbiory, słowniki, obsługa wyjątków, praca z plikami tekstowymi.

SQL Level 1:
Rozdziałów: 5
Lekcji: 116
Zakres zagadnień: wprowadzenie do baz danych, pobieranie danych, sortowanie, warunki - operatory porównania i operatory logiczne, grupowanie, operatory arytmetyczne, wprowadzanie danych, modyfikowanie danych, usuwanie danych, tworzenie tabel, modyfikowanie tabel, usuwanie tabel, podstawy łączenia tabel.